Iniekcja ciśnieniowa
Proces uszczelniania ścian budynku, który można wykonać w krótkim czasie, bez konieczności odsłaniania ścian. Pozwala skutecznie pozbyć się wilgoci, przeciekania oraz utraty nośności konstrukcji.
Iniekcja ciśnieniowa – technika
Iniekcja ciśnieniowa to proces uszczelniania ścian budynku za pomocą układu niewielkich otworów, przez które wtłaczane są substancje uszczelniające pod ciśnieniem. Cały zabieg odbywa się od wewnętrznej strony budynku, dzięki czemu jest to prosty i niekosztowny zabieg, a także nie wymaga ponownego odkopywania fundamentów. Iniekcja ciśnieniowa wykonywana jest z użyciem żywic epoksydowych bądź poliuretanowych, które skutecznie uszczelniają ściany budynku, chroniąc je przed wilgocią oraz utratą nośności konstrukcji.
Skuteczne uszczelnianie ścian
Zastosowanie iniekcji ciśnieniowej to doskonałe metoda skutecznego i szybkiego uszczelnienia ścian budynku, które uległy zniszczeniu, w wyniku których powstały uszczerbki, rysy, pęknięcia, dylatacje czy przerwy, które są przyczyną utrzymywania się wilgoci, a także znacznej utraty nośności konstrukcji. Wtłoczone pod ciśnieniem substancje wypełnią wszystkie ubytki powstałe w ścianach, zapewniając pewną i trwałą izolację, skutecznie redukując problem wilgotnych i przeciekających murów.