Taśmy i maty węglowe

Wzmacnianie konstrukcji budowlanych

Bardzo często konstrukcje budowlane wymagają wzmocnienia. Jest to konieczne szczególnie przy wzroście obciążenia, montażu ciężkich urządzeń, przy zmianie przeznaczenia, a także jako forma stabilizacji w przypadku występowania drgań. Jest to również niezbędny element przy wystąpieniu korozji oraz widocznych uszkodzeń, powstałych w wyniku starzenia się materiałów, w celu naprawy uszkodzonych fragmentów i zabezpieczenia konstrukcji przed dalszym zniszczeniem.

Zastosowanie wzmocnień

Jednym z materiałów, który doskonale sprawdza się przy umacnianiu konstrukcji budowlanych są maty i taśmy węglowe. Wytwarzane są z włókna węglowego, które nazywane jest inaczej włóknem karbonizowanym – jest to syntetyczny materiał powstały w wyniku pirolizy polimerów organicznych. Zapewnia im to wysoką jakość i bardzo dużą wytrzymałość, są nietopliwe i posiadają bardzo wysoką odporność na reakcje chemiczne. Dzięki tym właściwościom dobrze sprawdzają się zarówno przy elementach, które wymagają zginania, jak i rozciągania, a także będą stanowiły optymalną ochronę i wzmocnienie konstrukcji budowlanych.

Maty węglowe, podobnie jak taśmy, mogą być stosowane nie tylko przy betonowych konstrukcjach, ale także przy stalowych, murowanych i drewnianych oraz  żelbetonowych, skutecznie je wzmacniając.