Beton natryskowy

Torkretowanie

Beton natryskowy, nazywany również torkretem jest to beton wykonany metodą wykorzystującą sprężone powietrze pod ciśnieniem. Do wytwarzania torkretu – betonu natryskowego, niezbędne jest specjalne urządzenie – torkretnica, wypełnione masą betonową lub zamiennikiem, zaprawą SPCC, która nakłada je pneumatycznie, w bardzo dynamiczny sposób na odpowiednio przygotowaną konstrukcję.

Torkretowanie może być wykonywane na dwa sposoby – na mokro oraz na sucho. Metoda ta doskonale sprawdza się przy wszelkich pracach renowacyjnych, rekonstrukcyjnych oraz wzmacniających konstrukcje betonowe. Doskonale sprawdza się również przy umacnianiu wykopów i skarp.

Zalety tej metody

Ogromną zaletą betonu natryskowego jest możliwość wykonania renowacji nawet bardzo dużych powierzchni w krótkim czasie, bez konieczności wykonywania dodatkowych prac. Oferowany przez nas torkret charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, bardzo dobrze sprawdzi się przy takich konstrukcjach jak mosty, wiadukty, tunele, jak również przy budynkach. Sprawdza się także przy wykonywaniu kopuł i innych konstrukcji cienkościennych.